Korku yazarı, eski eşini bıçaklayarak öldürdü

FERİT ZENGİN Haber Merkezi – Demirci ve Çapar’ın 22 yıllık evliliğin ardından iki yıl önce boşandığı, çocukların babaları ile birlikte kaldığı öğrenildi. 

Olay, Beşiktaş Akatlar Mahallesi’ndeki lüks bir sitede önceki gece saat 00.45 sıralarında yaşandı. Çocuklarını görmek için Çapar’a ait eve gelen Demirci ile Çapar arasından tartışma çıktı. Büyük çocukları 19 yaşındaki Ece’nin evde olmadığı 16 ve 8 yaşındaki diğer çocukların uykuda olduğu sırada, mutfakta bulunan ekmek bıçağını alan Demirci, Çapar’ın boğazına sapladı.  

ÇOCUKLARA GÖSTERMEDİ 

Demirci, seslere uyanıp olayın yaşandığı salona geçmek isteyen çocuklara izin vermedi. Salonun kapısını kilitleyip evin bahçesine inen Demirci’nin “Yukarı çıkıp bakın” diye bağırması üzerine uyanan komşular polisi aradı. Çapar’ın hayatını kaybettiği belirlenirken, çocuklar da koruma altına alındı. Gözaltına alınan Demirci’nin emniyetteki ifadesinde “Siz onun ne şerefsiz olduğunu bilmezsiniz. Benim şahsi meselem, daha fazla konuşmak istemiyorum” dediği öğrenildi. Demir, sevk edildiği adliyede ise “Mustafa Çapar boşandığım eski eşim olur. Kendisini ben öldürdüm. Halen olayın şokunu yaşıyorum. Savunma yapacak psikolijide değilim. Bir insanın yaşam hakkını elinden aldığım için çok pişmanım” diye ifade verdi. Demirci, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

DEMİRCİ KİMDİR?

Lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde tamamlayıp üniversite yıllarında kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerinde faaliyetlerde bulunan Demirci, 1999-2006 yılları arasında İstanbul’da öğretmen olarak görev yaptı. Öğretmenlik görevinin ardından özel bir şirkette 10 yıl proje yönetmenliği yapan Funda Demirci, aynı dönemde Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 

2016’da çalışma hayatını bırakarak edebi anlamda yazın ve okuma çalışmalarına başlayan Demirci’nin gerilim, korku ve psikolojik konulu roman, öykü ve tiyatro metinleri üzerine analizleri yayımlanıyordu. Demirci, en son Oxford üniversitesinden Prof. Kevin Dutton’un kaleme aldığı “Olağan Psikopatlar” kitabı üzerinde çalışıyordu. 

MÜMTAZ SEVİNÇ DE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Tiyatro ve sinema oyuncusu Mümtaz Sevinç (54), 2006 yılında Üsküdar’daki evinde, yedi yıldır beraber olduğu ve bir süredir ayrı yaşadığı felsefeci kız arkadaşı Banu Daldır (49) tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Kız arkadaşının yeniden beraber olma teklifini reddettikten sonra sırtından bıçaklanarak öldürülen Sevinç, “Sihirli Annem”, “Çifte Bela” gibi birçok sinema ve dizi rol almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx