Burun spreylerini çöpe attıran tarif! Zerdeçal ile karıştırın etkisini görün

Sarımsak

Sarımsak, içerisinde bulunan allisin adlı madde sayesinde antifungal, antiviral ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Burun akıntısını hafifletmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Dört diş sarımsağı küçük parçalara bölün. Bir bardak su ile cezveyi kaynatın ve sarımsak parçalarını ekleyin.

Bir miktar şeker ekleyip karışımı gün içinde iki kez tüketin. Ayrıca gün içinde küçük sarımsak parçalarını tüketmek de burun akıntısına karşı etkili olabilir.

Zerdeçal

Zerdeçalın antiviral, antibakteriyel ve antiinflamatuar özellikleri, burun akıntısı gibi rahatsızlıklara karşı etkili olabilir. Zerdeçalla yapacağınız sağlıklı bir tarif de burun akıntınızı anında kesebilir.

Bir su bardağı sıcak süte bir çay kaşığı toz zerdeçal ekleyin. Karışımı tüketerek burun akıntısı, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Zencefil

Zencefil, antiviral ve antitoksik özelliklere sahiptir ve solunum yolu problemleriyle mücadelede etkili olabilir. İşte burun akıntınıza iyi gelecek zencefil tarifi:

Taze zencefil kökünü ince dilimleyin. Bir bardak suyu kaynatın ve üzerine zencefil dilimlerini ekleyip 4 dakika demlenmesini bekleyin.Demlendikten sonra içine biraz bal ekleyip günde 3 kez tüketin.

Buhar banyosu

Sürekli burun akıntısına karşı etkili bir yöntem de buhar banyosudur. Su kaynatın ve ısıya dayanıklı bir kaba aktarın. Başınızı buharın üzerine getirin ve 30 dakika boyunca nefes alıp verin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir