Bir Sonraki Büyük Kripto Çılgınlığı Bu mu? Binance de Tutuyor!

Kripto para dünyasında, benzersizlik ve nadirlik çok aranan özellikler. Bu noktada herkes tam bir coin alamaz. Bu nedenle özel satoshiler bir sonraki büyük çılgınlık olacak gibi. Ayrıntılara bakalım.

Kripto çılgınlığı

5 Haziran’da Ordinals influencer ve geliştiricisi “Leonidas”, merkezi borsaların büyük miktarlarda Bitcoin tuttuğunu açıkladı. Sonuç olarak, bu nadir satoshilere de erişebilecekler. Leonidas “CEX’ler ve madencilik havuzları birer birer uyanacak. Nadir satoshi piyasasının büyük bölümünü kontrol ettiklerini fark edecekler. Bu hareket daha yeni başladı.” diyor. Ord.io, Binance soğuk cüzdan adresinin tüm kripto para BTC’lerin %1,28’ine, yani 24,8 trilyon satoshiye sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bu toplamın üçü “nadir” ve 12.394’ü “nadir olmayan” olarak kabul ediliyor.

Close up photo of bitcoin crypto currency in dark

Diğer taraftan konuyla ilgili olarak, kripto para Bitcoin yatırımcısı “Trevor.btc” bir yorum yapıyor. Ona göre Binance harekete geçmeden önce Nadir Satoshilerin avlanması gerektiğini ifade ediyor. Diğer taraftan borsalar ve madenciler bir kez yetiştiklerinde Nadir Satoshileri kesinlikle tekellerine alacaklarını vurguluyor.  Bitcoin Ordinals protokolünün yaratıcısı Casey Rodarmor da özel satoshileri tanımlamak için bir yöntem öneriyor. Kripto para Bitcoin evrimindeki doğal, önceden programlanmış olayları kullanıyor. Buna göre bu olayların “ilk” satoshi’sinin bir isim ve nadirlik statüsü aldığını belirtiyor.

Kategorilerde neler var?

Bu kategoriler Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary ve Mythic’ten oluşuyor. Ayrıca “Rodarmor Rarity Index” olarak adlandırılıyor. Bir bloğun ilk satoshi’si “nadir” olarak sınıflandırılır. Ayrıca, her zorluk ayarlamasının ilk satoshi’si, yaklaşık 2.016 blok, “nadir” olarak kabul edilir. 1,26 trilyon satoshiden biri nadir durumda. Rodarmor’a göre epik satoshi her yarılanma döneminden sonraki ilk satoshi, efsanevi satoshi ise her altı yarılanmada bir gerçekleşen her ‘döngünün’ ilkidir. Efsanevi Satoshi, Satoshi Nakamoto’nun kendisi tarafından yaratılan harcanamaz genesis satoshi’dir. İlk kripto para Bitcoin pizza işlemlerinde kullanılan satoshiler gibi başka değer ölçüleri de var.

Trevor.btc, nadir satoshi avının çoktan başladığını söyledi. Profesyonel Satoshi Avcıları, borsalara ileri geri büyük miktarlarda kripto para BTC göndererek ve ardından BTC’nin nadir satoshi içerip içermediğini kontrol ederek Nadir Satoshileri arıyor. Diğer taraftan 4 Haziran’da Bitcoin Ordinals protokolü 0.6.0 sürümüne yükseltildi. Kriptokoin.com olarak baktığımızda yükseltme, daha önce geçersiz veya “lanetli” olan bazı yazıt türlerinin indekslenmesine olanak tanıyor. 71.000’den fazla ‘lanetli’ yazıt negatif bir sıra numarası içeriyor. Protokol daha önce bunları tanımıyor ve sınıflandırmıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir