Artvin’de boğa güreşleri festivali

İHA

Artvin İl merkezine bağlı Sakalar köyündeki arenada gerçekleştirilen güreşlerde, Artvin ve ilçelerinden gelen 60 boğa ağırlıklarına göre “mini”, “deste”, “ayak”, “küçük orta”, “büyük orta”, “başaltı” ve “baş” kategorilerinde güreşti.

Baş kategorisinde şampiyon olan boğa sahibinin 25 bin lirayla ödüllendirildiği güreşlerde toplamda 130 bin lira para ödülü verildi.

Kentte boğa güreşlerinin “Şampiyonlar Ligi” olarak adlandırılan “Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali Boğa Güreşlerine” hazırlık mahiyeti taşıyan güreşlere vatandaşlar, soğuk ve yağışlı havaya rağmen ilgi gösterdi.

“Gurbetçiler de gelecektir”

Festivale katılan Suat Seçgin şunları söyledi:

Coşkulu bir havada geçiyor, bugün de nasibimize biraz yağmur yağdı ama güzel şimdi hava da açtı güzel geçiyor, ilgi yoğun giderek de ilgi artacaktır. Şimdi yaz sezonu gurbetçilerimiz çok İstanbul, Bursa, Ankara onlar da gelecektir izleyici sayısı günden güne daha da artacaktır.

“Katılım çok oldu”

Songül Aksakal ise şu ifadeleri kullandı:

Önceden yoktu sadece Kafkasör de vardı herkes gidemiyordu böyle iyi oldu. Köylerde olduğu için herkes akrabalar bir araya geliyor toplanıyoruz yani ne bileyim güzel oldu yani. Aynı zamanda da güreşleri izliyoruz havanın soğuk olmasına rağmen katılım çok oldu, Allah razı olsun gelenlerden köyümüze. Sizlere de çok teşekkür ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir