Vincenzo Italiano: Yolumuza devam edeceğiz

İtalya Serie A gruplarından Fiorentina UEFA Konferans Ligi A kümesi ikinci maçında deplasmanda Medipol Başakşehir gayret edecek.

Bu karşılaşma öncesi Fiorentina’da teknik yönetici Vincenzo Italiano ve futbolcu Lorenzo Venuti basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başakşehir karşısında ellerinden geleni yapacaklarını lisana getiren Italiano, “Geçmişteki sonuçlar belirli. Son maçlarımızda çok atak yaptık lakin sonunu getiremedik. Kusurlarımızı telafi edeceğiz. Elimizden geleni yapıyoruz. Yarın da elimizden geleni yapacağız” formunda konuştu.

“Teknik kapasitemizi arttırarak yolumuza devam edeceğiz”

Teknik olarak üzerine koyarak ilerleyeceklerini söz eden Italiano, “Her vakit bize karşı dayanak veriyor. Başlangıçtayız, 2. turdayız. Birinci maç güç anlar yaşadık. 6 gün geçti ve konsantre olacağız. Beklemiyorduk lakin oldu. Teknik kapasitemizi arttırarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

“Burası Avrupa arenası ne olacağı muhakkak olmuyor”

Vincenzo Italiano, Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu’nun Fiorentina’yı favori göstermesiyle ilgili konuşarak, “Favori birinci bakışta onlar. Birinci onlar. Yarın yüzleşmek lazım. Birinci maç berabere kaldık. Onlar son maçlarında kaybetmiyor. Daha dikkatli olacağız. Burası Avrupa arenası ne olacağı muhakkak olmuyor” değerlendirmesini yaptı.

“Kim oynarsa oynasın elinden geleni yapacaktır”

Başakşehir karşısında kadrosunda rotasyon yapıp yapmayacağı formunda yöneltilen soruya Italiano, “Yarın göreceğiz. 3 kulvarda yarışıyoruz. Bunlar sıkıntı. Yarın göreceğiz. Kim oynarsa oynasın elinden geleni alana yansıtacaktır. Biz onlara inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Karşılaşmanın oynanacağı Fatih Terim Stadı’nda atmosferin de âlâ olacağına değinen Italiano, “Yarın atmosfer çok hoş olacak. 1. dakikadan 90. dakikaya kadar savaşmamız lazım. 90 dakikada eksik olan her şeyi tamamlamak için elimizden geleni yapacağız” tabirlerine yer verdi.

İtalyan teknik adam, Milenkovic, Zurkowski, Gonzalez, Sotti ve Dodo’nun sakatlıklarının bulunduğunu belirtti.

“Gol derdimize son vermek istiyoruz”

Başakşehir’in ligde gol yemeden devam etmesini yorumlayan Italiano, “Konferans Ligi’ne güzel başladılar. Âlâ kadro ve ne oynadıklarını güzel biliyorlar. Bedelli ve kaliteli oyunculara sahipler. İnançları yerinde ve inançları yerinde oldukları için maça daha inançlı çıkacaklar. Biz yeniden elimizden geleni yapıp gol derdimize son vermek istiyoruz” sözlerini kullandı.

Lorenzo Venuti: “Elimizden geleni yapıp galip gelmeyi umuyoruz”

Fiorentina’nın savunma oyuncusu Lorenzo Venuti ise “Başakşehir güçlü kadro. Daha evvel son maçlarda olumlu sayılarla alandan ayrıldı. Kendimize inanıyoruz. Eksik olabiliriz ancak elimizden geleni yapıp galip gelmeyi umuyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*