Süpürme Sırasında Sıklıkla Unuttuğunuz 10 Yeri Açıklıyoruz

Vakum paklığını çarçabuk bitiren tip siz misiniz? Yoksa her köşeyi süpürdüğünden emin misin? Bu denetim listesi ile tüm konutunuzun tozsuz kaldığından emin olabilirsiniz. Meskende elektrikli süpürgeyi daha sık görmek isteyen birkaç yer var…

SÜPÜRME SIRASINDA BU YERLERİ ATLIYOR MUSUNUZ?

AYAKKABI DOLABININ ALT KISMI

Ayakkabılarınıza sık sık çok fazla kir getirirsiniz ve bunlar daha sonra ayakkabı dolabınızın tabanına yerleşir. Ayakkabı dolabını daha sık süpürürseniz ayakkabılarınızı pak bir yerde saklarsınız.

YATAĞINIZ

Yataklar, üzerinde saatler harcamamıza karşın paklık kelam konusu olduğunda birden fazla vakit unutulur. Elektrikli süpürge, yatağınızda daha az toz akarı birikmesini sağlar. Nizamlı olarak aksi çevirmeyi ve bunu yaparken her iki tarafını da süpürmeyi unutmayın.

GIRGIRLAR, FIRÇALAR VE TOZ BEZLERİ

Kırıntıları yahut dökülenleri çok temizliyor musunuz? Birden fazla vakit süpürge ve faraş her şeyi temizlemek için elinizin altındadır. Lakin, toz bezlerinin ve süpürgelerin de vakit zaman temizlenmesi gerektiğini unutmayın. Elektrikli süpürgeyi gırgırın kıllarının üzerine yerleştirerek süpürürken daha fazla toz yayılmasını önlemiş olursunuz.HAVALANDIRMA IZGARALARI

Havalandırma ızgaraları konutunuzdaki pak havanın temini için epeyce değerlidir. Bilhassa banyoda vazgeçilmezdirler. Havanın yer değiştirmesi nedeniyle, bu ızgaralar çok fazla toz çeker. Bu nedenle, süpürürken, hava değişimini sahiden pak tutmak için vakit zaman havalandırma ızgaralarını süpürün.

TV YAHUT PC SES KUTULARI

Televizyonunuzun yahut bilgisayarınızın yanında hoş bir ses sisteminiz var mı? Bu sistemlerin hoparlörleri de orta sıra tazeleme kullanabilir. Bu, elektronik sistemleriniz için yeterlidir ve ayrıyeten daha uzun müddet dayanır. Elektrikli süpürge üzerindeki ayarın hasarı önlemek için çok yüksek olmadığından emin olun.

DİZÜSTÜ YAHUT BİLGİSAYAR KLAVYELERİ

Özellikle tertipli olarak ekranınızın önünde yemek yiyorsanız, bilgisayarınızın klavyesinin hijyenik olmaması ihtimali yüksektir. Derin oluklarda toz ve kırıntılar birikebilir. Bu alanların elektrikli süpürge ile temizlenmesi kolaydır. Birçok insan bunu nadiren yapar, bu yüzden muhtemelen klavyenizi temizlemenin vakti gelmiştir.

BUZDOLABININ İÇİNDEKİ ÇATLAKLAR

Buzdolabındaki, cips çekmecesindeki ve buzdolabı raflarının gerisindeki çatlaklar çok fazla toz ve öteki döküntüleri toplayabilir. Buzdolabını orta sıra vakumlamanız, yiyeceklerinizi pak bir ortamda saklamanızı sağlar. Ayrıyeten pak bir buzdolabı daha az güç harcar. Her vakit bir bonus!PENCERE PERVAZLARI VE ÇERÇEVELERİ

Pencere pervazları çoklukla evcil hayvanlar için favori bir yerdir. Birçok insanın da pencerelerinin önünde bitkiler yahut süslemeler vardır. Bütün bunlar, pencere pervazlarının süratle tozlanmasına ve saç ve öbür parçacıkları toplamasına katkıda bulunur. Pencere pervazlarını temizlemek için elektrikli süpürgenizin küçük fırçasını kullanın.

MUTFAK VE GARDIROP ÇEKMECELERİ

Çekmeceler gerçek toz tutuculardır. Çatal bıçak gruplarından çoraplara kadar tüm eşyalarınızı pak tutmak için çekmecelerinizin altını da süpürmeniz gerekir. Bu tıpkı vakitte içerikleri tekrar sıralamak için yeterli bir fırsattır.

PERDELER

Perdelerinizden çıkan tozun konutun geri kalanına yayılmasını önlemek için elektrikli süpürgenizi kullanın. Bu, stor perdelerden panjurlara kadar çabucak hemen her çeşit pencere kaplamasını temizlemek için uygun bir prosedürdür. Elektrikli süpürgenin her kuytu köşeye girmesi için yanlışsız başlığı seçin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*