Son anket sonuçları açıklandı: Erdoğan’a destek azalıyor

MetroPOLL Araştırma, Nisan ayına ait anket sonuçlarını yayımları. Buna göre, seçmenin yüzde 42’si AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzına destek verirken, yüzde 54’ü onaylamadığını kaydetti. Mart 2022 anketinde Erdoğan’ın görev onayı 43,3 çıkmıştı.

SİYASET 30.04.2022 11:32

Son anket sonuçları açıklandı: Erdoğan’a destek azalıyor

Abone Ol google-news

MetroPOLL Araştırma’nın “Türkiye’nin Nabzı Nisan 2022” anketine göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev yapış tarzını seçmenin yüzde 42’si onaylarken, yüzde 54’ü onaylamadığını belirtti.

MetroPOLL’un anketinde “Genel olarak düşündüğünüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi.

“Evet onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 42,1 olurken, “Hayır onaylamıyorum” diyenlerin oranı yüzde 53,6 oldu. “Fikrim yok” diyenlerin oranı ise yüzde 4,3 olarak kaydedildi.

DÜŞÜŞ YAŞANDI

Türkiye’nin Nabzı Mart 2022 anketinde Erdoğan’ın görev onayı 43,3 çıkmıştı.

Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylayanlar geçen aya göre 1.2 oranında düştü. Onaylamayanlar ise 3.3 oranında arttı.

son-anket-sonuclari-aciklandi-erdogan-a-destek-azaliyor-1009859-1.

Ankette Erdoğan’ın görev onayına verilen yanıtların “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlara göre dağılımı da yer aldı. Buna göre, AKP’de “Onaylıyorum” oranı yüzde 91.9 oranında.

CHP’de bu oran 8.9 çıktı. İYİ Parti’de 5.5, HDP’de ise 14.4 sonucu elde edildi.

İktidar ortağı MHP’ye oy vereceğini söyleyenlerde Erdoğan’ın görev onayı yüzde 89.1 çıktı. “Hayır onaylamıyorum” diyenler ise 7.7 olarak kayda geçti. “Hayır onaylamıyorum” oranı en çok İYİ Parti seçmenindenden gelerek yüzde 90.8 olarak belirtildi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*