Sevilen kitapların müellifi Davet Dörter’den hayata ve beşere dair bir sorgulama: Garip

Daha evvel sırasıyla Anka’nın Kanatları, Aşk ve Ejder, Bugünün Tasavvufu, Asi Peygamberler (Aklın Yükselişi) ve Sezginin Sonsuzluğu (Asi Peygamberler II: Ouroboros) isimli kitapları yayınlanmış serinin altıncı kitabı olan Garip okurlarını aklın sonlarını zorlayan bir seyahate çıkarıyor.

Kelimelerinin olduğu kadar boşluklarının da okunmasıyla kendini açan bir kitap olan Garip, lisanın sonlarını zorlayarak lisana gelemeyecekleri tabir ediyor.

Hakikatin peşindeki yolculuğumuz

Farklı dogmatik inanç sistemleri tarafından sömürülen insanın hakikat yolu bulması için yazılan bu kitap, hakikatin peşindeki seyahatinizde yol arkadaşınız olacak.

Sayfa: 320

İnsan ve hayatın anlamı

İnsana ve hayatın manasına dair en derin soruların karşılıklarını destansı bir seyahat içinde veren GARİP, okurunu bildiği âlemden çıkararak sarsıcı derinliklere sokuyor.

Her adımda daha da garipleşen ve sonunda aklın hudutlarını zorlayan bu seyahat, okuru sezgisel yetilerini kullanarak sonun ötesini anlamaya çağırırken; tüm dinlerin, peygamberlerin ve tasavvuf geleneğinden aydınlanma öğretilerine uzanan yolların özündeki hakikati de olabilecek en yalın ve anlaşılır lisanda aktarıyor…

Kitaptan…

“Bu inançlı köyü terk ederek dünyanın en tekinsiz seyahatine çıkacak, gerisinde ne olduğunu kimsenin bilmediği o hududu geçecek ve var olan her şeyin sorumlusunu bulup hesap soracaksın, o denli mi? Üstelik her adımında daha da garip bir hal alacak, bir noktasında muhtemelen aklını ve sonra da hayatını kaybedeceğin bu seyahate daha evvel çıkan tek bir kişinin bile geri dönmediğini bilerek… Lakin neden?”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*