Sav: Perinçek ve Sancak 10 gün içinde Suriye’ye gidip Esad’la görüşecek

Korkusuz müellifi Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye başkanı Beşar Esad’la yakın vakitte temas kuracağı öne sürülürken değişik bir tez ortaya attı.

Tv100’deki ‘Taksim Meydanı’ programında konuşan Yarkadaş, disiplin şurasına sevk edilince AK Parti’den istifa edip Vatan Partisi’ne geçen Ethem Sancak’ın, önümüzdeki 10 gün içinde Doğu Perinçek’le birlikte Suriye’ye gideceğini öne sürdü: “Doğu Perinçek ve Ethem Sancak hem Esad’la hem de Esad’ın kabinesinde bulunan bakanlarla gayri resmi bir görüşme gerçekleştirecek.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı’nın kapanışında “Muhalefet ile Suriye’deki rejimi bizim bir formda anlaştırmamız lazım. Aksi takdirde kalıcı bir barış olmaz” demişti.

MHP başkanı Bahçeli’nin “Suriye konusunda atılan adımlar pahalı ve isabetli” açıklamasından sonra ise AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, Suriye ile Türkiye ortasında ‘liderler seviyesinde bir görüşme’ olup olmayacağına dair soru üzerine “Ben hiç olmaz diyecek durumda değilim. Bir yerden başlar bunun seviyesi yükselebilir, inşallah” demişti. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*