Sarıyer’de tartıştığı bayanı döverek öldüren caninin cezası aşikâr oldu

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Bahçeköy Mahallesi’nde yaşayan Fatma Keke (53), 26 Temmuz 2021 tarihinde polisi aradı ve “Evde kilitli kaldım, yanımdaki erkek beni zorla tutuyor” diyerek yardım istedi.

Polis çabucak harekete geçti lakin ihbarın yapıldığı adres bulunamadı.

“Kendini oradan oraya vurdu”

Aradan birkaç saat geçtikten sonra Özer Ağaoğlu isimli kişi polisi arayarak, “Kız arkadaşımla hengame ettik, şu an uyanmıyor, ölmüş olabilir. Ağzı, yüzü kan içinde. Kendini oradan oraya vurdu” şeklinde ihbarda bulundu.

Adres bu defa hakikat çıkarken, grupların gittiği meskende kapı açılmadı.

Çıplak ve yüzüstü bulundu

Çilingir aracılığıyla kapı açılırken Fatma Keke, holde ve yerde çıplak, yüzüstü yatar vaziyette bulundu.

Morga kaldırılan cansız vücuda otopsi yapıldı ve İsimli Tıp Kurumu otopsi raporunda bayanın kemik ve kaburga kırıklarıyla birlikte beyin kanaması ve beyin doku hasarı sonucu öldüğü aktarıldı.

Cinayete ait inceleme başlatılırken, Özer Ağaoğlu gözaltına alındı.

Suçunu kabul etti

Savunmasında dolaylı yoldan kabahati kendisinin işlediğini kabul eden Özer Ağaoğlu için iddianame hazırlandı.

Buna nazaran Ağaoğlu’nun “kasten öldürme” ve “cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” suçlarından müebbet mahpus ile 4 yıldan 14 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Karar duruşması

Bugün sanığın cezası için karar verildi.

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özer Ağaoğlu getirildi.

Duruşmada, Fatma Keke’nin ağabeyi Sadi Günay Keke ve Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı Onur İsmet Aydın da hazır bulundu.

“Yağma ve hırsızlık” hatalarından da ceza istendi

Görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, evvelki mütalaasına ek olarak sanığın “yağma ve hırsızlık” cürümlerinden da cezalandırılmasını talep etti.

Maktul Fatma Keke’nin ağabeyi Sadi Günay Keke ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı Onur İsmet Aydın ise sanığın en ağır biçimde cezalandırılmasını istedi.

“İlk olarak o bana saldırdı”

Duruşmada savunmasında hırsızlık suçlamasını kabul etmediğini belirten Özer Ağaoğlu, “İsteyerek ve bilerek cinayet işlemedim. İkimiz de alkollüydük. Birinci evvel o bana vurmaya başladı. Darp raporum da mevcuttur. Ben onu zorla alıkoymadım, tersine ondan kurtulmaya çalıştım. Olay sonrası ben kendi kendimi ihbar ettim. Alkol almıştım. Hırsızlık yapsam neden kendimi ihbar edeyim? Olayın tesiriyle eşyalarımı topladım. İstemeden bu türlü bir olay oldu, üzgünüm ve pişmanım. Fatma Keke’ye ilişkin eşyaları aldım lakin neden aldığımı bilmiyorum. Olayın şokundaydım. Birinci olarak o bana saldırdı. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” dedi.

3 farklı hatadan müebbet ve 9 yıl 6 ay mahpus cezası

DHA’nın haberine nazaran mahkeme heyeti, Özer Ağaoğlu’na “kasten öldürme” cürmünden müebbet mahpus, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” suçundan 2 yıl mahpus cezası verdi.

Heyet, Ağaoğlu’nun “kişinin ölmesinden yararlanmak suretiyle hırsızlık” suçundan cezasında artırım uygulayarak 7 yıl 6 ay mahpus cezasına hükmetti.

Mahkeme, sanığın cezalarında indirim uygulamazken, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*