Ördekleri çalmaya değil göle bırakmaya gelmiş

Geçen Pazar günü bir kadının ördekleri gölden çalarak çantasına koyduğu ana ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılması, ülke genelinde büyük bir tepkinin ortaya çıkmasına neden olmuştu. İstanbul Bahçeşehir’de kaydedilen görüntüler kısa bir süre sonra emniyet birimlerinin radarına girerek soruşturulmaya başlandı. Emniyet birimlerinin çalışmaları sonucu görüntülerdeki kadının Iraklı Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi.

El Zuheyri, olay ile ilgili verdiği ifadede ördeklerin sahibinin kendisi olduğunu ve ördekleri, komşularının rahatsızlığı üzerine gölete bırakmak istediğini söyledi. Park görevlileri tarafından müsaade edilmeyince tekrar ördeklerle eve dönen Zuheyri, kendisine ulaşan ekiplerden, ördeklerin korunma altına alınmasını istedi. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı HAYDİ ekipleri, veteriner eşliğinde ailenin yanına giderek ördekleri teslim aldı.

Söz konusu ördeklerin, HAYDİ ekiplerince uygun koşullarda Ankara’ya getirildiği öğrenildi. Ördekler, daha sonra Gölbaşı ilçesindeki Vilayetler Evi’nin bahçesinde koruma altına alındı. Ördeklere, Gölbaşı Vilayetler Evi’nin bahçesindeki diğer hayvanlarla birlikte bakılacağı aktarıldı.

Ördeklerin kaçırıldığı iddiası ile sosyal medyada yayınlanan o görüntü:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*