Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük varsayımları yayınladı.

Türkiye’de yağışlı havalar devam ediyor. Marmara, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Batı ve Doğu Akdeniz’de gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Kalan bölgelerde ise modüllü ve çok bulutlu bir hava hakim. Hava sıcaklıkları ise iç ve kuzey kısımlarda mevsim normalleri altında ölçülüyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 28 Haziran 2022..

28 Haziran bugün hava nasıl olacak?

Denizlerde rüzgar Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Başka kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor. Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık 25 ile 32 derece ortasında ölçülüyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. Ege Bölgesinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Sıcaklık İzmir’de 31, Afyonkarahisar’da 24 derece ölçülüyor. Yağışların Çarşamba günü iç kısımlarda devam etmesi bekleniyor. Akdeniz’de de bulutlu ve yağışlı bir hava var. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor. Yağış Çarşamba günü yer yer doğu bölümlerde devam edecek.

İç Anadolu Bölgesinde gök gürültülü sağanaklar devam ediyor. Sıcaklık 24-25 derecelerde ölçülüyor. Çarşamba ve Perşembe günü de yağışların devam etmesi bekleniyor. Karadeniz Bölgesi de önümüzdeki üç günlük periyotta yağışlı. Sıcaklık Bolu’da 21, Samsun ve Trabzon’da 23, Gümüşhane’de 26 derece ölçülüyor. Doğu Anadolu’nun kuzey kısımlarında gök gürültülü sağanak yağışlar tesirli oluyor. Bölgenin kalanı ise modüllü bulutlu. Sıcaklık yağışlı alanda 24-25, bölgenin batı ve güney kesitlerinde 27-28 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin genelinde gökyüzü kesimli bulutlu. Sıcaklık bölgede 30 ile 35 derece ortasında ölçülüyor. Çarşamba Perşembe güneş daha fazla görülecek, sıcaklık da adım adım yükselecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*