Kripto piyasası kısa vadeli bir boğa koşusuna mı hazırlanıyor?

Kripto piyasası, son birkaç gün içinde önde gelen kripto para birimi Bitcoin’deki ( BTC ) düşüşün öncülüğünde bir kez daha 1 trilyon dolarlık sınırın altına düştü, ancak BTC fiyatında son 24 saatte %2,26’lık bir artışla hafif bir toparlanma gerçekleşti.

Kripto piyasası kısa vadeli bir boğa koşusuna mı hazırlanıyor?

Bitcoin-ayarlı SOPR grafiği (Harcanan Çıktı Kâr Oranı), piyasa katılımcılarının Ağustos sonunda doruğa ulaşan Glassnode verilerine göre ayı piyasası rallileri sırasında daha iyi bir giriş pozisyonu bulmak için nakit para kazandıklarını gösteriyor. Enflasyonist endişeler ve Federal Rezerv’in (Fed) agresif duruşunun körüklediği daha geniş piyasalardaki korku, daha güçlü satışlara yol açıyor.

Bitcoin Düzeltilmiş SOPR. Kaynak: Glassnode

Özellikle, BTC mevsimselliği olumsuz bir Eylül ayına işaret ediyor, ancak bunu tarihsel olarak yeşil bir Ekim izlemiş olsa da, şimdiye kadar Eylül ayında BTC zaten %5 düştü. Bitcoin fiyatlarının önceki 9 yıldaki mevsimselliği herhangi bir gösterge ise, bu endişe sağlam bir satın alma fırsatıyla sonuçlanabilir.

BTC aylık getirileri. Kaynak: CoinGlass

Bu arada, 8 Eylül itibariyle BTC, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi için kısa vadeli bir kazancın oyunda olabileceğini gösteren göreceli güç endeksi (RSI) ile 19.000 dolarlık fiyatı geri aldı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*