‘Kredi kartlı’ hırsızlık şebekesine gözaltı

Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Çimentepe Sokak’ta, 11 Mayıs’ta 2’si bayan 4 kişi, bir apartmana girdi. Apartmanın güvenlik kamerasına yansıyan imgelerde hırsızlardan biri elindeki kredi kartıyla kapının lisanını düşürmeye çalıştı.

Kartla konuta girebilmek için dakikalarca uğraşan hırsızlar, kapının kilitli olduğunu anlayınca öbür bir apartmana yöneldi.

Vefa Sokak’ta bir binaya giren hırsızlar tıpkı usulü kullandı. Girdikleri dairede para ve ziynet eşyası çalan şebeke taksiyle uzaklaştı. Konut sahibi hırsızlığı anlayınca polise başvurdu. Çalışma başlatan polis hırsızlığın gerçekleştiği mahalledeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, 4 hırsızdan Murat K.’nın kimliğini tespit etti. Gözaltına alınan Murat K. (25), emniyetteki tabirinde cürüm ortaklarının Faruk T. (40), Tuğçe T. (22) ve Havvanur T. (19) olduğunu söyledi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Yapılan incelemede Murat K.’nın 7, Faruk T.’nin 21, Tuğçe T.’nin 6, Havvanur T.’nin ise 1 hata kaydının olduğu belirlendi. Yapılan operasyonla Havvanur T., Faruk T. de yakalanırken Tuğçe T.’yi arama çalışmaları devam ediyor.

Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*