Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce’ye bir teklif yapıldı

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk’te Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un moderatörlüğünü yaptığı ‘Olaylar ve Görüşler’ programına konuk oldu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu Memeleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye bir teklifin yapıldığını dile getirdi.

Ayrıntılara girmek istemediğini belirten Kılçdaroğlu, “Sayın İnce’yi ziyaret ettiğimiz toplantıda değil ama teklif yapıldı. Ayrıntıya girmek istemem. İşin özeti; teklif yapıldı.

Bana göre üzerimize düşeni yaptık. Karşı tarafı suçlamak istemem. Bana göre bize düşeni yaptık. Karşı tarafı suçlamak gibi hakkım yok benim. Ben Muharrem Bey’e böyle haksızlık yapmak istemem. Sonuçta beraber çalıştık. Cumhurbaşkanı adayımızdı, grup başkan vekilimizdi. Haksız bir eleştiri yapmak istemem.

Ben Muharrem Bey’in düşüncelerine saygı göstermek zorundayım. ‘Niçin böyle düşünüyorsunuz’ diye suçlamam asla doğru değil. Büyük ihtimalle 4 adayla gidilecek, bu saatten sonra neyi değiştireceksiniz?” ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE: HAYIR TEKLİF YAPILMADI

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının ardından bir açıklama yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ise kendisine bir teklif iletilmediğini dile getirdi.

İnce açıklamasında, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimizi ziyareti sırasında; deprem bölgesini, sandık güvenliğini, trolleri konuştuk. Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİYE PARA YOK DİYORSUN ALIYORSUN PARAYI TROLLERE HARCIYORSUN”

Medya özgür mü? RTÜK, zaten sansür görevi yapıyor. İletişim Başkanlığı troller ile iftira işi yapıyor. Harcanan paraya üzülüyorum. Emekliye para yok diyorsun, alıyorsun parayı bunlara harcıyorsun.

Trump, ‘beni kızdırma mal varlığını araştırırım’ dedi. Tek cümle kuramadı. Bana söylesinler, araştırmazsanız namertsiniz derim.

“PKK’NIN SALDIRISINA UĞRAYAN BENİM”

PKK terör örgütünün saldırısına uğrayan benim. Akıl alacak şey değil.

Kutuplaşmadan bıktık ya. Sen şöylesin sen böylesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir