İş yerini su basan esnaf: ‘Oy veren ellerim kırılsın’

Osmaniye’de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, vilayet merkezinde hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış nedeniyle Musa Şahin Bulvarı üzerindeki Devlet Bahçeli alt geçidi su baskını sonucu trafiğe kapatıldı.

Bir hafta evvel açtığı iş yerini su basan dönerci Fatih Bardak, şunları söyledi:

“Bu yağmurun yağacağı bir haftadır muhakkak. Yıllardır da burası motamot böyleymiş. Bir hafta oldu bizim bu dükkânımızı açalı, içerisi mal doldu. Oy veren ellerim de kırılsın, hükümeti de duysun, kim duyuyorsa duysun, lanet olsun bu türlü lidere. Bu kadar insan burada ekmek yiyor. Çok insanın hepsi burada ekmek yiyor. Bakın, akşam olup yevmiyelerini alıp gitmek için bekliyorlar. Osmaniye topraklarında da yok. Yok, piyasada yok lider. Cumhurbaşkanı’na ulaşıyoruz, belediye liderine ulaşamıyoruz. Bir dalgıç çizgisi çekemediler daha burayı. İşte insanlık bu. Gelen, elinde bir makine, çekti gitti. Ne vali var ne lider var, hiçbir şey yok. İçeri mal dolu, bitti, hiçbir şey kalmadı.”

“20-30 BİN LİRANIN ÜZERİNDE MASRAFIMIZ VAR”

Yağmurun durmasıyla ziyanı gün yüzüne çıkan Fatih Bardak, iş yerindeki materyallerinin kullanılamaz hale geldiğini belirterek şöyle konuştu:

“Bizi kim dinliyorsa, kim ediyorsa şöyle bir baksın halimize. 6-7 tane adam ekmek yiyor. Şuradaki maddi hasara bir bakın, hiçbir şey kullanılacak halde değil. Burada en makûs ihtimalle 20-30 bin liranın üzerinde masrafımız var. Biz, aslında buraya açalı bir hafta on gün oldu. Kendim birebir vakitte böbrek hastasıyım. Buradan bir ekmek yiyelim dedik. Bu yağmurun geleceği bir haftadır belirli. Buralar tıkalısıyla bunun tedbiri neden alınmadı? Sağ olsun itfaiyeci arkadaşlar geldi, yarım saat suyu çekti. Art taraf o denli duruyor, ellerindeki pompa yarım metre yok, ‘sabah geliriz’ dedi, gitti. Allah isteği için yatağınızdan kalkın bir gelin, bir bakın, acıyın bize.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*