iPhone 14 Pro kılıfı kanlı canlı görüntülendi

Apple, 7 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikte iPhone 14 ailesini tanıtacak. Ünlü analist Ice universe, iPhone 14 Pro kılıfının fotoğrafını paylaştı.

Eylül ayında gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesinin bazı teknik özellikleri sızdırılmıştı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus/Max modelinde A15 Bionic işlemci kullanacak. Amiral gemisi modellerde ise A16 Bionic işlemciye yer verilecek.

iPhone 14 Pro kılıfı iPhone 13 Pro ile uyumlu olacak mı?

Sızdırılan bilgilere göre iPhone 14 ailesi, titanyum çerçeve ile tanıtılacak. iPhone X serisinden bu yana çentikli ekran tasarımını tercih eden Apple, iPhone 14 ailesiyle birlikte delikli ekrana geçiş yapacak. Delikli ekran tasarımının kullanıcıları rahatsız etmemesi için bazı yazılım özellikleri ekleneceği belirtiliyor.

Paylaşılan fotoğraflarda iPhone 14 Pro modelinde kamera lenslerinin iPhone 13 Pro’ya göre büyük olduğu açıkça görülebiliyor. Kılıf fotoğrafı, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde kamera iyileştirmesi ile ilgili ortaya atılan iddiaları doğruluyor.

iPhone 14 Pro modelinde yer alan Apple logosu, kamera lensleri büyüdüğü için iPhone 13 Pro modeline kıyasla aşağıda konumlandırılacak. Apple, cihazın yan tarafında da küçük değişikliklere gitmiş. Sessiz alma butonu ile ses azaltma/artırma butonları, iPhone 14 Pro modelinde biraz daha yukarıda konumlandırılmış.

Şirketin arka kameradaki iyileştirmeleri de sadece iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için yapacağı belirtiliyor. Yayınlanan rapora göre Apple, 8K video kaydı imkanı sunan 48 Megapiksel geniş açılı kameranın iPhone 14 Pro’da kullanılacağını gözler önüne serdi.

Şirketin iPhone 14 serisi ile birlikte Apple Watch 8 ailesini de tanıtacağı tahmin ediliyor. Apple’ın uydu iletişimi için geliştirdiği teknolojiyi yeni akıllı saatinde de kullanacağı belirtiliyor.

Siz sızdırılan iPhone 14 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*