Instagram Reels videoları için beklenen özellik sunuldu!

Meta, TikTok ile daha iyi rekabet edebilmek için Instagram Reels uygulamasını daha büyük bir bileşen haline getirme planıyla ilerliyor. Şirket TikTok ile rekaber edebilmek adına kısa videolu formata sahip Reels özelliğini kullanıma sunmuştuç Şimdi ise bu özellik çok daha geniş bir kapsama yayılacak.

Özellikle Facebook tarafında, Reels için birkaç güncelleme yayınlıyor. Birincisi, herkes artık bir düğmeye dokunarak Instagram’dan Facebook’a Reels videolar gönderebilir. Meta, bunun içerik oluşturucuların kitlelerini uygulamalarda büyütmelerine ve içeriklerinden her iki platformda da para kazanmalarına yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Instagram Reels videoları için beklenen özellik sunuldu!

Buna ek olarak, Facebook artık daha önce paylaştığınız Hikayeleri kullanarak otomatik olarak Reels oluşturmanın bir yolunu sunuyor. Buradaki fikir, insanların çok az ek çabayla Reels oluşturmasına yardımcı olmak. Bunun da ötesinde, Facebook, Meta’nın daha önce Instagram’a tanıttığı daha fazla Reels remix seçeneği kazandı. Artık videonuzu, yan yana seçeneğine ek olarak remikslediğiniz orijinal Reel’den sonra gösterebilirsiniz.

Başka yerlerde, Hikayeler’de popüler hale gelen Add Yours çıkartması Instagram ve Facebook’ta Reels’e de geliyor. Buradaki fikir, diğer kullanıcıları belli bir trende katılmaya teşvik etmek. Kendi Ekleme isteminizi oluşturursanız, çıkartmayı kullanan her Reels özel bir sayfada görünecek. İstemi oluşturan kişi de sayfada belirgin bir şekilde görüntülenecek. Bu nedenle, bir Add Yours trendi başlarsa ve bunun arkasındaysanız, bu, kitlenizi büyütmenize yardımcı olabilir. Meta’nın TikTok’u yakalamak için farklı planları var ancak özellikle Reels ile etkileşim her iki platformda da arttığından, Facebook ile entegre fazlasıyla yardımcı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*