Herkes Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesini merak ediyor… 12. katta neler oldu

Kılıçdaroğlu, genel merkezinde dün beş saat süren toplantı ardından partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nun istifasını onayladı. Ardından akşam saatlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile baş başa görüşme yaptı.

Herkes bu toplantıdan çıkacak mesajı beklerken hiçbir açıklama yapılmadı. Odatv, ikili görüşmede neler konuşulduğu bilgisine ulaştı.

Abi- kardeş havasında samimi geçen görüşmede ikili, ilerisi için neler yapılması gerektiğini konuştu.

Ortak görüşleri, kavgasız-gürültüsüz partinin ilçe-il ve büyük kongresini bu yıl olağan takvimde yapmak oldu. Buna göre, kısa bir süre sonra CHP örgütü parti içi seçimler için çalışmalara başlayacak.

Bu seçim sürecinde Kılıçdaroğlu’nun partinin başında bulunmasının sağlıklı bir geçiş için elzem olduğu üzerinde anlaştılar.

Görüşmede İmamoğlu’nun genel başkanlığa adayım sözünü etmediği, bu zorlu günlerde partide huzurlu bir geçişin sağlanması gerektiğini düşünerek adımlar attığı iddia ediliyor.

İlginizi çekebilecek haber için tıklayınız:

Ekrem İmamoğlu kolları sıvadı… Ankara’da “değişim” zirvesi… Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek

YEREL SEÇİMLER

CHP genel merkezindeki başkanlık katı olarak bilinen 12’inci kattaki ikili görüşmede Kılıçdaroğlu’nun genel kongrede aday olup olmayacağı konusunu gündeme gelmediği gelen bilgiler arasında.

Ancak partide herkesin ortak fikri, Kılıçdaroğlu’nun yerel seçim sonrasına kadar partinin başından ayrılmaya hiç niyetinin olmadığı yolunda.

Hatta Kılıçdaroğlu’nun şimdiden, isim vermeden bazı il ve ilçe belediye başkanları arayışına geçtiği söyleniyor.

Ankara kulislerine göre CHP’de Kılıçdaroğlu dönemi sürmeye devam edecek. Kılıçdaroğlu bu süreçte İmamoğlu desteğini almak isteyeceği ve bu sebeple İmamoğlu ile sık sık bir araya geleceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir