Geçersiz polisler iki iş insanını kaçırmaya çalıştı

Edirne Kapıkule’de kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi Bulgar iki iş insanını kaçırmaya çalıştı.  Çıkan arbede sonrası Bulgarlar vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Olay, Edirne Kapıkule Hudut Kapısı’na yakın bir dinlenme tesisinde meydana geldi. Bulgar iş insanını takibe alarak İstanbul’dan Edirne’ye gelen iki kuşkulu Kapıkule güzergahında bulunan bir tesiste kendilerine polis süsü vererek P.N. ve D.Z’yi kelepçe takma suretiyle kaçırmaya çalıştılar.

İş insanlarını kaçırma teşebbüsü ise anbean güvenlik kamerasına yansıdı. Bu sırada iki şüpheliye direnen Bulgarlar arabaya binmek için direndi. Çıkan arbedeye tesiste bulunan vatandaşların da müdahil olmasıyla birlikte linç edileceğini anlayan iki kuşkulu arabayla binerek kaçtı.

OTOMOBİL KÖYDE TERK EDİLDİ

İhbar üzerine arabalı takibe alan polis ve jandarma takımları Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Geçkinli Köyünde arabalı terk etmiş durumda buldu. Jandarma takımları kaçan şahısların yakalanması için Süloğlu ilçesinde köyde ve Yunanistan hududunda geniş çaplı arama tarama faaliyetleri başlattı. Köy halkı ise şüphelilerin konutlarına gizlenme ihtimalinin olabileceği dehşetiyle huzursuz oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*