Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan adayını açıklamayan 6’lı masaya reaksiyon: Sağıra yatıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Toplu Açılış Merasimi ve Ankara-Yerköy-Kayseri Süratli Tren Sınırı Temel Atma Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

KAYSERİ’YE 54 MİLYAR LİRALIK MÜJDE

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları:

Kayseri’ye gelirken eli boş gelmek olmaz. Açılışını yapacağımız yapıtların aktüel yatırım fiyatı 30 milyar liraya yatırım. Temelini atacağımız projelerin 24 milyar lirayı buluyor. Bugün Kayseri’ye 54 milyar lira muştuyla geldik. Kayseri’nin endüstrisi, ticareti, Erciyes’i üzere kıymetlerini mutfağıyla da taçlandırarak kendisine yeni çıkar kapıları açacağından kuşku duymuyorum. Kayseri bugüne kadar bize daima açık orta dayanak vermiştir. Kentin gelişimine yapacağı katkıları gördüğümüz için Erciyes Dağı’nın tapusunu kentimizin idaresine devretmiştir. Bu kente yapılan her projenin şahsen takipçisi olduk. Neticelenmesini sağladım. Kayseri’ye kelam verip de yerine getirmediğimiz hiçbir iş yoktur.

Birileri bugün yapacağımız açılışlara ve temel atmalara inanmayıp palavrayla, iftira ile işi sulandırmaya çalışacaktır. 2003 yılında Kayseri’ye yaptığımız ziyarette 130 fabrikanın birden temelini atmıştık. Bundan 19 yıl evvel attığımız o temellere birileri yeniden bıyık altından gülmüş, bu kadar sayıda fabrikanın yapılmayacağını sav etmişti. Fabrikaların tamamı hizmette. Artık de 1200 fabrikalık OSB’nin muştusunu sizlerle paylaşıyoruz. İnşallah rabbim ömür verirse bu fabrikaların tamamının harıl harıl çalıştığını daima birlikte göreceğiz.

Üniversitelerin tamamlanan yatırımlarını hizmete açıyoruz. Gençlik merkezi, yurt yenilemesi, futbol alanı yenilemesi süreçleri tamamlandı. Büryan, Develi, Sarız, Yahyalı ilçe hastaneleriyle birlikte çok sayıda aile sıhhati merkezi hizmete girdi.

Bugün karşımda bu süper iştiraki görünce hakikaten sizlerle ne kadar övünsem azdır, rabbime hamdediyorum. Bana sizler üzere millete hizmet etme onurunu lütfettiği için hamdolsun. Toplam yatırım meblağı 3 milyar 788 milyon lirayı geçen bu meblağı Kayserimize iyi olmasını diliyor ve Büyükşehir Belediye Liderimizi tebrik ediyorum. Lokal idarelerden bilhassa doğmuş bir siyasi olarak belediyelerimizi her manada destekliyoruz. Emeği geçen liderlerimizi ve herkesi tebrik ediyorum. Bugün çeşitli organize sanayi bölgelerinde tamamlanan özel yatırımlarında resmi açılışlarını yapıyoruz. Bu tesislerin işlemesini sağlayan tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Tüm yatırımların kentimize Kayserimize güzel olmasını diliyorum. Bunlar bitirip hizmete kattıklarımız. Kayseri’nin konforlu demiryolu seyahatinden faydalanmasını istedik.

“ONLAR LAKİN SÖKÜLEN MUSLUĞU YAPABİLİR”

Yerköy Kayseri sınırı 147 km uzunluğa sahiptir. Bunları ana muhalefetin başındaki Bay Kemal yavru muhalefet yapabiilr mi? Onlar lakin sökülen musluğu yapabilir. Gürültü kirliliğini azaltmasıyla bu çizginin iktisada katkısı 10.5 milyar lirayı bulacaktır. Açılışını yaptığımız yatırımlar ortasındaki alışveriş merkezimizle Cam Elyaf fabrikamıza tekrar güzel olsun dileklerimizi ileteceğiz. Bizim siyasetimizi eser ve hizmet siyasetidir. Bu mevzuda bizimle yarışacak kimseyi bulamazsınız.

Biz oyunlara gelmeyecek büyük Türkiye inşasından vazgeçmeyeceğiz. 85 milyonun huzuruna alnı ak çıkabilmek için daha çok çalışacağız. Karşımızdaki onca kifayetsiz muhterise karşın yapacağız. 40 yıla aşkın çalışmamızın en çok gurur duyduğumuz anlar bu vakitlerdir. Bizim ülkemiz için hayallerimiz var. Unutmayın, hayalleri olmayanların amaçları de olmaz. 2023 amaçlarımızı ilan ettiğimizde birileri dudak bükmüştü. Ülkemizi, altyapımızı yenileyerek siyasi diplomatik gücünü dünyaya kabul ettirerek, amaçlarımıza adım adım yürüdük.

6’LI MASAYA ADAY TEPKİSİ

Biz bugüne kadar attığımız her adımda ülkemize güvendik. Bunların ülkelerine inançları yok ki. Boğaz’da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü biz inşa ettik. İstanbulumuz’a Marmaray’ı yaptık mı? Avrasya Tüneli’ni denizin altından biz yaptık mı? İstanbul-İzmir 6.5 saatti, 3 saate düşürdük, Bay Kemal sen oranın milletvekilisin biz yaptık mı? 26 havaalanından aldık, 58 havalimanı var. Biz yaptık mı?

28 bin km karayoluna ulaştırdık. Durmak yok. Artık öbür adımları atmaya devam ediyoruz. Kendilerine güvenselerdi Cumhurbaşkanı adaylarını ilan ederlerdi. Hala açıklayamadılar. Sağıra yatıyorlar. Hala Cumhur İttifakı adayını açıklasın diyorlar. ‘Seçim tarihi muhakkak olsun’ diyorlar. Cumhur İttifakı’nın adayı da seçim tarihi de belirli.

“SİYASETTE ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞLE YOL YÜRÜNMEZ”

Bu halleriyle kendilerine inançları olmadığını söylüyorlar. Ülkeyi yönetme sorumluluğunun altına girecek yürekleri bulunmadığını söylüyorlar. Yönelecek maksatları olmadığını söylüyorlar. Kaçak güreşerek yerimiz dar türküsünü söylüyorlar. Toplumsal medyada nasıl efelendikleri büyükelçilerden aldıkları itimatla seslerini nasıl yükselttiklerine bakmayın. İşin aslı budur. İşin aslı bunların ülkeyi yönetmek için hazırlıkları olmadıklarıdır. Eğitimden sıhhate, savaşından salgınına bu kadar yükün altına girerler mi sanki. Girmezler. Dünde öyleydi bugünde bu türlü yarında bu türlü olacaklar. Kendi ismimize değil ülke ismine üzülüyoruz. Demokrasi de iktidar kadar muhalefetin kalitesi de kıymetli. Siyasette armut piş ağzıma düşle yol yürünmez. Gönüller kazanacaksınız. Ben artık buradan ana kademeye sesleniyorum. Bayan kollarına gençlere sesleniyorum. 10 ay kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız. Yetki alırsanız da hiçbir mazeretin gerisine sığınmadan programları hayata geçireceğiz. Bunlar hayalimiz yok bize oy verin diyenlerse haddini bildireceğiz. Türk milleti bu tezgaha gelir mi. Global krizin ülkemize tesirinden aldıkları yürekle daldıkları pembe duştan beraberce uyandırmaya hazır mıyız?

“ÖYLE BİR SÖZLEŞELİM Kİ DÜŞMANLARIMIZIN KALPLERİ DARALSIN”

Büyük ve güçlü Türkiye inşa ederek attığımız hiçbir adımın boşa gitmediğini cümle aleme göstereceğiz. Zira biz biriz, beraberiz, daima birlikte Türkiye’yiz. Tek bayrak diyerek şehitlerimizin tamamını yad ediyoruz. Varsa yanlışlar düzeltilir. Kırgınlıklar giderilir. Kâfi ki inancımızın sembolü ezanlarımız susmasın. Bayrağımız inmesin. Bunların dışında bir ortaya gelemeyeceğimiz kimse olmadığına inanıyoruz. Şayet kurallara teslim olsaydık 2 yıl bile hizmet edemezdik. 2023 için de niyetimiz hayırdır. Akıbetimiz de hayır olacağından kuşku duymuyoruz. O denli bir sözleşelim ki düşmanlarımızın kalpleri daralsın. Kayseri 2023’te tercihini büyük ve güçlü Türkiye’den yana yapmaya hazır mısın? Ülkemize diz çöktürmenin peşinde olanların heveslerini kursaklarında bırakmaya var mısın? Rabbim hepinizden razı olsun. Ülkemizin 81 kentinin her biri demokrasi ve kalkınma uğraşımızın şahididir. Eğitimde kentimize 5 bin 53 adet derslik kazandırdık. 3 yeni Üniversite kurduk. Gençlik merkezleri faaliyete geçirdik. 48 spor tesisi inşa ettik.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*