Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Memleket Partisi’ne Gitmek İstiyorum’

Altı partinin dahil olduğu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi’ne ziyarette bulunmak istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı seçimlerinde aday olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde ‘Kılıçdaroğlu lehine çekilebilirim’ açıklamasında bulunmuştu.

İnce sonrasında yaptığı açıklamalarda ise sonuna kadar aday olacağını ve ikinci tura kendisinin kalacağını savunmaya başladı.

Deniz Zeyrek, Sözcü Gazetesi’ndeki köşe yazısında Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili görüşmesini kaleme aldı. Zeyrek’in yazısından ilgili kısım şu şekilde;

“Kılıçdaroğlu’na Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin adaylığını da sordum. Kılıçdaroğlu, “Diğer partiler gibi Memleket Partisi’ne de gideceğim. Arkadaşlarımız ziyaret için başvuracaklar. Uygun görürlerse, belirlenen tarihte gitmek istiyorum” karşılığını verdi.”

“Kılıçdaroğlu ayrıca, HDP ile görüşmenin de olumlu geçtiğini söyledi. HDP’nin “ilkelerde anlaşırsak destekleriz” yaklaşımını ve iktidar medyasındaki “bakanlık verecekler” haberlerini anımsattığım Kılıçdaroğlu, HDP’nin bakanlık gibi bir talebi olmadığının altını çizdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir