Çağdaş Atan: Emelimiz her vakit âlâ futbol

Süper Lig kadrolarından Yukatel Kayserispor dönemin birinci antrenmanını yaptı. Futbolcular idmanda kondisyon çalışması ile yarı saha futbol oynadı. Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman öncesi sarı kırmızılı grubun teknik yöneticisi Çağdaş Atan basın mensuplarına açıklama yaptı. Genç teknik adam Çağdaş Atan, “Yeni dönem bütün ekiplere güzel olsun. Sakatlıksız ve az hasarlı bir dönem olur. Hepimiz Türk futbolunun gelişimi ismine bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu dönem o gelişimi gördüğümüz oyunlar olur. Maksadımız her vakit uygun futbol. Ben bu dönem çekişmeli hoş bir düzgün bir ligin geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“TRANSFER TAHTASI AÇILMAYACAKMIŞ ÜZERE HAREKET EDİYORUZ”

Transfer yasağı ile ilgili gelen soru üzerine teknik yönetici Atan, “Biz transfer tahtası açılmayacakmış üzere hareket ediyoruz. Grubun büyük bir kısmını koruduk. İki tane de kiralık futbolcu için kuralların netleşmesini bekliyoruz. Kulübümüz bunlarla ilgili görüşmeler yapıyor. Biz bunu bir kriz olarak görmüyoruz. Bu usul durumlarda bunu fırsata çevirmek gerekiyor. Bilhassa de genç oyuncular için. Altyapıdan çıkan ve geçen dönem A Kadro’yla antrenmana çıkan 9 kişi şu an kamp takımımızda. Onlara da az evvel, alanda yüzde 100’lerini verip kendilerini ispat edecekleri bir performans göstermelerin bekliyorum. Biz de senede birkaç genç futbolcuyu ekiplerimize kazandırmak istiyoruz. Bu biçim durumlarda onu fırsata çevirmek gerekiyor. Grupta yerlilerle yabancılar ortasında güzel bir arkadaşlık var. Onlar da birbirlerini taşıyacaklardır. Hoş bir kamp periyodu geçireceğiz. Âlâ çalışacağız. Az konuşup çok çalışacağız. İnşallah bu dönem gemiyi sağ sağlim kıyıya yanaştıracağız. Biz kendimize güveniyoruz. Ekibimize güveniyoruz. Sonuçta elimizde geçen sene Türkiye Kupası finali oynamış bir kadro var. Yurt dışında uzakta olanlara 1 gün daha müsaade verdik. Yarın biraz daha fazla olacağız. Majid Hosseini ve Mario Gavranovic ulusal grup kampında olduğu için onlara ekstra müsaade verdik. Tekrardan muahedeye çalıştığımız isimler var. En kısa vakitte tam takım olup Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne gidip 2 etap orada çalışacağız. Tam takım olduktan sonra hem işleyiş düzgün olacak hem de sistemi oturtacağız. Uygun bir kadro olacağımızı söyleyebilirim” sözünde bulundu.

“CENK GÖNEN VE MUSTAFA PEKTEMEK İLE ANLAŞTIK”

Sözleşmesi biten oyunculardan anlaşılan olup olmadığı hakkında gelen soru üzerine Atan, “Cenk Gönen ve Mustafa Pektemek burada. Onları da yakında kulübümüz açıklar. Ben burada hiçbir futbolcuya önyargıyla yaklaşmıyorum. Tanıyarak ilerleyeceğiz. Bizim oyun sistemimize nasıl tepki gösterdiklerin göreceğiz. Önceliğimiz topa sahip olan, önde yüksek baskı uygulayan, 3’üncü bölgeye mümkün olduğunca fazla futbolcuyu sokabilen Kayserispor oluşturmak istiyoruz. Onun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu oyuna uygun oyuncuları seçmeye çalışacağız. Tahlillere nazaran futbolcular oyun içinde tepkiye uygun. O yüzden onlardan azamî randımanı alacağımızı düşünüyorum. İnşallah Hepimiz için hoş bir dönem olsun” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*