Buca Belediye Meclisi Üyesi Levent Çizmeli, Hipodrom Gelirlerinin Buca Belediyesi’ne Bırakılması İçin Çağrı Yaptı

Buca Belediye Meclisi mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. Buca Belediye Meclisi üyesi Levent Çizmeli, Şirinyer Hipodromu gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması için bir çağrıda bulundu.

Buca Belediye Meclisi’nin bugün yapılan toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li meclis üyesi Levent Çizmeli, Hipodrom gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması hususunda çağrı yaptı. Çizmeli, bu durumu kabullenemediğini belirterek, “Benim çok zoruma gidiyor. Bu konuyu daha önce de meclisimizde görüşmüştük. Ancak bir sonuca varılmadı. Ben bugün itibarı ile artık bunun giderilip gerek yasal gerekse başka türlü birilerinin yapması ile hipodrom gelirlerini belediyemizin alması konusunu gündeme getirmek istiyorum. Bu iş düzelene kadar her mecliste bu konuyu gündeme getireceğim” dedi.

BAŞKAN KILIÇ, ÇİZMELİ’YE HAK VERDİ

Meclis üyesi Çizmeli’nin konuşması sonrası konuyla ilgili görüşlerini belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çizmeli’nin sözlerine katıldığını belirterek “Hipodromun tüm yükünü çeken ilçe belediyeleri oluyor, temizliğinden yollarının bakımına kadar. ve daha pek çok şey. Her ne kadar hipodrom kendi çapında bir bütçe barındırsa da nihayetinde buradaki tüm olumsuzlukları ilçe belediyesi çekiyor. Maalesef 2009 yılında yapılan bir yasa ile ilçe belediyelerinin buradan gelirleri çok az bir noktaya getirildi. Belediye başkanı olduğum ilk zamanlar bu konuda yedi ilçe belediyesi ile ortak bir çalışma yaptık. Maalesef bir sonuç alamadık” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir