Bu Hile İle Kaygan Ayakkabılar Geçmişte Kaldı

Ayakkabılar günlük hayatta rahatlığımız için değerli bir eşyadır. Sıcak yüzeylerden, soğuktan ve ayağımıza ziyan verebilecek birçok etkenden korurlar. Tıpkı vakitte kıyafetlerimiz ile bir bütün olarak şeklimizi ortaya çıkarlar. Her vakit ayakkabı alırken birinci olarak modeline ve rengine bakarız. Akabinde ayakkabının kalitesini denetim ederiz. Ama ekseriyetle hepimiz ayakkabının dışarıda giyilirken kayma sorunu ile karşılaşıp karşılaşılmayacağı hesaplanmamaktayız. Herkes bu probleme aşinadır: Yeni şahane bir çift ayakkabı aldınız lakin o pürüzsüz tabanlar yüzünden daima kayıyorsunuz. Bir kış gününde yürüyüşe çıktığınızda bu gerçek bir meydan okuma olabilir, zira gideceğiniz yere en az bir sefer düşmeden nasıl ulaşırsınız? Kayan ayakkabılar beşerler için hayli büyük tehlikeleri çağırabilir. Hatta o denli ki altı kayan ayakkabılarla ve terliklerle merdivenlerden inerken bile kayıp düşebilirsiniz. Neyse ki, tabanlarınızı biraz daha sertleştirecek kullanışlı bir numaramız var. Bu sayede kışın bile dışarıda itimatla yürüyebilirsiniz!

BU HİLE İLE KAYGAN AYAKKABILAR GEÇMİŞTE KALDI

AYAKKABILARINIZIN KAYMAMASI İÇİN ZIMPARA

Yüzey kar, buz yahut yağmur nedeniyle kaygan hale geldiğinde, kayma olasılığınız çok yüksektir. Pürüzsüz tabanlı ayakkabılar da giyiyorsanız, aniden her yüzey bir buz pateni pisti. Bu yalnızca can sıkıcı değil; tıpkı vakitte hayli tehlikeli olabilir! Neyse ki, ayakkabılarınızın tabanının çok daha az kaygan olmasını sağlamanın çok kolay bir yolu var. Gereksiniminiz olan tek şey, tercihen yumuşak bir zımpara kağıdı.

Bunu şu biçimde yapabilirsiniz:
Ayakkabınızın tabanını bir fırça ve gerekirse ıslak bir bezle yeterlice temizleyin. Tekrar de dikkat edin: ıslak bir bez kullanıyorsanız, zımpara kağıdını kullanmadan evvel tabanların büsbütün kurumasını sağlamalısınız. Ayakkabılarınız pak ve kuru olduğunda, düz bir yüzeye baş aşağı koyun. Zımpara kağıdını alın ve ayakkabının tabanına sürün. Bunu nazikçe yapmak ve çok fazla baskı yapmamak kıymetlidir; Ayakkabılarınıza ziyan vermek istemezsiniz. Yeni zımparalanmış ayakkabılarınızı deneyin ve gerekirse süreci tekrarlayın.AYAKKABILARINIZIN KAYMAMASI İÇİN SICAK SİLİKON

Pürüzsüz tabanlı ayakkabılarınızın yüzeylerde ve merdiven inip çıkarken kaymaması için öteki bir hile de; ayakkabılarınızın tabanına sıcak silikon ile kısa kısa çizikler oluşturmak. Daha sonra bu süreci uyguladıktan sonra ayakkabılarınızdaki sıcak silikonun kuruması için beklemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*