Bu 3 kolay besin eseri mide ekşimesini azaltmaya yardımcı olabilir

Hepimiz vakit zaman mide ekşimesi yaşıyoruz. Yemek borusu ve midedeki bu beğenilen olmayan yanma hissi, çok fazla ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Mide ekşimesini azaltmaya yahut önlemeye yardımcı olabilecek birçok farklı şey vardır, fakat bunun ne vakit olacağını asla bilemezsiniz ve her vakit elinizin altında gerçek eserler olmayabilir. Neyse ki, yardımcı olabilecek üç besin eseri var ve bunları esasen meskende bir mutfak dolabında bekletmiş olabilirsiniz.

Bu üç şeyden birini yemenin midenizdeki ve yemek borunuzdaki yanma hissini azaltmaya yardımcı olduğu söylenir.MİDE EKŞİMESİ NEDENLERİ NEDİR?

Mide ekşimesi bilhassa ağır bir yemek yedikten sonra ortaya çıkar. Bunun nedeni, yemek yedikten sonra midenizdeki basıncın artmasıdır. Fazla havadan kurtulmak için mide ve yemek borusunun sfinkter gibisi kası bu noktada açılır. Bu kas (alt yemek borusu sfinkteri) açıldığında, mide asidinin de çıkma mümkünlüğü yüksektir. Haftada ikiden fazla mide ekşimesi yaşayan bireylerde muhtemelen ortalamadan daha sık açık olan bir sfinkter vardır. Bu, yağlı yahut baharatlı yiyecekler, çok kilolu olma, hamilelik, alkol, gerilim yahut yorgunluktan kaynaklanabilir.BU 3 KOLAY BESİN ESERİ MİDE EKŞİMESİNİ AZALTMAYA YARDIMCI OLABİLİR

Birdenbire mide ekşimesi mi yaşıyorsunuz ve ağrıyı hafifletmek için elinizde uygun ilaç yok mu? Aşağıdaki eserlerden birine sahip olup olmadığınızı görmek için mutfak dolaplarınıza bir göz atın:

  • turşu
  • çiğ yulaf ezmesi
  • elma sirkesi

Bu üç besin eseri mide ekşimenizi hafifletebilir. Turşu asidi seyreltebilir, kuru yulaf ezmesi asit reflü ağrısını azaltabilir ve küçük bir yudum elma sirkesi midenin pH pahasını düşürür. Bu üç besin eserinden birini yemenin birkaç dakika içinde rahatsızlığınızı azaltacağını fark edeceksiniz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*