Beşiktaş Başkanı Çebi açıkladı: El sıkıştık! Atiba, Ersin ve Rıdvan sözleri

Şu ana kadar Roman Saiss ve Gedson Fernandes’in transferini resmen açıklayan Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi, son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Çebi’nin açıklamalarından öne çıkanlar: 

– Türk futbolu adına yeni seçilen TFF yönetimine destek olacağımızı, Sayın Başkan’a desteğimizi vereceğimizi söyledik. Kaostan kimse fayda çıkarmaz. Geçen sene gördük. Bir türlü olmuyor. Huzur yoksa, itiş kakış varsa, hem kurumlar hem Türk futbolu zarar görüyor. Bu sene bu olmamalı. Ben seçim kararı alınmadan önce tüm kurullar istifa etmeli demiştim. Umarım ki tüm kurullar istifa eder ve yenileri gelir. 1 sene sonra yapılacak olan seçimde kurullar da seçilecek. Bu daha güzel olacak. Umuyorum, kurulların tamamının istifa edip yenilendiğini görürüz. 1-2 tanesinin istifa ettiği, 1-2 tanesinin kaldığı bir kurul olmaz.

ATİBA İLE 1 YIL DAHA 

– Atiba, sevdiğimiz uzun yıllarını Beşiktaş’a vermiş bir futbolcumuz. Taraftarımız seviyor, önemsiyor. Dolayısıyla TFF’nin cumartesi günü aldığı kararla limitler konusunda kulüplerin önünü açmıştır. 8+3 yabancı kuralı, 3 yerli 8 yabancının olması ve 14 yabancının kadroda olması, Atiba ile sözleşme yapma açısından elimiz güçlendi. Kural olarak önümüz açıldı. Ekonomik olarak da açılmalı. Benim için Beşiktaş’ın ekonomisi de çok önemli. Atiba da bu ekonomiye katkı verecektir. Bu süreci onun istediği şekilde, onun da kabullenebildiği bir şekilde gidersek Atiba bizle 1 yıl daha devam edecektir. Dünya Kupası’nda oynamak istiyor. Bir Beşiktaşlı futbolcunun Dünya Kupası’nda oynaması marka değeri açısından da önem ifade etmektedir. Ancak, işin ekonomik yönünü göz ardı etmeyeceğim.

‘BEŞİKTAŞ’IN TMSF’YE DÜŞME İHTİMALİ YOK’

– Beşiktaş, 120 yıllık bir kulüp. Benim kulübümün, burayı iyi yöneten yöneticiler olduğu sürece TMSF’ye düşme ihtimali yok. Bunu bekleyenler boşuna bekler.

‘WEGHORST İLE EKONOMİK OLARAK EL SIKIŞTIK’

– Weghorst ile ilgili olarak kendisinden olumlu bir cevap alamadık. Ekonomik olarak el sıkıştık. Sadece ailevi süreci ve kendisinin de tahmin ediyorum bazı kulüplerden teklifler var. Kendisine Sayın Ceyhun Kazancı ile başka futbolcularla da ilgilendiğimizi, başka forvet alternatiflerimiz olduğunu ilettik. Kendisi olumlu döndüğünde, başka biriyle sözleşme yapmadıysak önceliği ona veririz. Bugünden itibaren görüşmelerimizi başlattık. Ya nasip diyeceğiz. Weghorst’tan önce biriyle anlaşırsak olmaz, anlaşmazsak Weghorst olur. 

TEK ALTERNATİF SORLOTH DEĞİL’

– Sörloth alternatiflerden biri ama tek alternatif Sörloth değil. Böyle bir algı yapılıyor. Biz alternatifsiz değiliz. Sörloth, Beşiktaş’ın istediği bir forvet; Weghorst gibi. Alternatiflerimiz çok fazla ve çok iyi. Olacaksa en iyisi olsun istiyoruz. Ekonomiyi göz ardı etmeyeceğiz. Ekonomik olarak iyi şartlarda yaparsak iyi bir transfer yapmış oluruz. İkisi beraber olmalı. Birinci önceliğimiz bu.

‘MULEKA GÜNDEMİMİZDE’

– Muleka ve Muleka gibi oyuncular gündemimizde. Muleka tek alternatif değil ama kendisi beğendiğimiz bir oyuncu.

RIDVAN YILMAZ TRANSFERİNİN DETAYLARINI AÇIKLADI

– Kaleci Ersin’e de talep var. Özellikle Rıdvan’ın transferi bitmek üzere. Çok ufak tefek noktalar var. Rıdvan transferini malum muhalefetimiz, ne yaparsak yapalım doğru yapmadığımızı ifade ederek böyle bir süreç yaşatıyor. Aldığımız rakamlar 4 milyon euroya yakın, 2.5 milyon euro’su ise kontrat bitene kadar gelecektir. Yüzde 20 de sonraki satıştan pay olacak. Ödeme noktalarında bir iki şey kaldı. Sanıyorum bu hafta biter.

‘LARIN’LE GÖRÜŞMELER SONLANDIRILDI’

– Cyle Larin ile görüşmeler sonlandırıldı. Abdülkerim Bardakcı ile Kazımcan Karataş’la ilgileniyoruz.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*