Balıklı Rum Hastanesi’nin eski haline dönmesi için çalışmalar başladı

İstanbul’un en eski hastanelerinden biri olan Balıklı Rum Hastanesi Yaşlı Bakımevi Bölümü’nde çıkan yangının sonrası binanın eski günlerine dönmesi için çalışmalar devam ediyor. Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Lideri Kostantin Yuvanidis “Binanın 3 ay ila 6 ay ortasında tamamlanacağını düşünüyorum. Eski günlerine kavuşacak” dedi.  

Zeytinburnu’nda bulunan Balıklı Rum Hastanesi’nin Yaşlı Bakımevi Bölümü’nde çıkan yangının akabinde belediye takımlarının paklık çalışmaları devam ediyor. Perşembe günü çıkan yangında tahliye edilen hastaların kimileri hastanenin farklı kısımlarına taşınırken, bir kısmı Prof. Dr. Murat Dilmener hastanesine götürülmüştü. Hastaların tamamının salı gününe kadar Balıklı Rum Hastanesi’ne geri döneceği bildirildi. Çıkan yangınla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması da sürüyor.

“HASTALAR SALI GÜNÜNE KADAR DÖNMÜŞ OLACAK” 

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Lideri Kostantin Yuvanidis paklık çalışmalarına başlandığını belirterek “5 gün yahut bir hafta içerisinde çalışmalar tamamlanacak. Zeytinburnu Belediyesi çalışanları paklığa devam edecek. Binanın 3 ay ila 6 ay ortasında tamamlanacağını düşünüyorum. Eski günlerine kavuşacak. Hastaların durumu çok düzgün peyder pey hastanenin boş yataklarına getiriyoruz salı gününe kadar hastalar geri dönmüş olur. Hasta yakınları her şeyle ilgileniyor” sözlerini kullandı.  

“HASTANEMİZ ETKİN ŞEKİDE HİZMET VERİYOR” 

Balıklı Rum Hastanesi Genel Koordinatörü Selçuk Atay “Zeytinburnu Belediyesi grupları çalışmalarına devam ediyor. Bir yanlış anlaşılma var. Vakfın ihtiyarhane binasında çıkan yangın hastane kısmı olarak algılandı. Hastanemizin içerisinde 8 bina var. Bu binanın yalnızca bir tanesi ihtiyarhane binamız. Alkol bağımlılığı, unsur bağımlılığı ve hastane binamız faal ve hizmet veriyor” dedi. 

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*