Antalyaspor, Ömer Toprak’ı 2 yıllığına takımına kattı

Süper Lig gruplarından Antalyaspor, Ömer Toprak’ı 2 yıllığına renklerine bağladı.

Geçen dönem Almanya İkinci Futbol Ligi gruplarından Werder Bremen formasını giyen Ömer için Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde imza merasimi düzenlendi.

Törende konuşan Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Emrah Çelik, Ömer Toprak transferini futbol sorumlusu Nuri Şahin’in isteği üzerine gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çelik, dönem öncesi üçüncü transferleri olan Toprak’ın da kırmızı-beyazlı ekibe yararlı olacağına inandıklarını kaydetti.

Almanya Birinci Futbol Ligi’nde (Bundesliga) Bayer Leverkusen, Freiburg ve Borussia Dortmund forması da giyen Ömer ise Antalyaspor’a transferinden ötürü memnunluk duyduğunu lisana getirdi.

Antalyaspor’a transferini kendisi için “yeni bir heyecan” olarak nitelendiren Ömer, “Doğru karar verdiğime inanıyorum. Ülkemde futbol oynamak istiyorum. Antalyaspor’u daha âlâ yerlere getirmek için deneyimlerimi ekibime, kadro arkadaşlarıma iletmek istiyorum” dedi.

Ömer, Nuri Şahin’in arkadaşı olduğunu, bu saatten sonra kendisini hocası olarak göreceğine dikkati çekerek, “Nuri hocayla bu dördüncü müsabakamız oldu. Bana birkaç teklif vardı. Antalyaspor’la kendimi daha uygun hissettim. Transferimin ülkeme olması beni memnun etti. Ülkemde kendimi ispatlamak istiyorum. Tesis, stat olarak çok profesyonel bir kulüple karşılaştım. Bu tesis Avrupa’da çok bulunmaz” diye konuştu.

Öte yandan, kırmızı-beyazlı kulüp, Ömer Toprak transferi için klip hazırladı.

Ömer Toprak, kulübün toplumsal medyasında yer alan klipte savlı açıklamalarda bulundu.

“Büyük maksatlara ulaşmak, son düdük çalana kadar grubunu savunmak ve birlikte kazanmak için cesurların safında yer almak gerekir.” diyen Ömer, ayrıyeten “Kararlarımı alırken yiğit olmam gerektiğini bilerek büyüdüm. Elbette yanlışlarımız olacak. Elbette tökezleyeceğiz ancak devam etmek için tekrar yürekli olmaya gereksinimimiz var. Zira beni ayakta tutan cesurların ekibinde yer almak. Ben Ömer Toprak. Geldim, gördüm ve birlikte kazanacağız.” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*