ÂLÂ Partili Uğur Poyraz: ‘CHP ile şu an ittifak değiliz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” kelamları sonrası iktidara yakın medya tarafından başlatılan tartışma sürüyor.

İYİ Partili isimler Tekin’in açıklamalarına reaksiyon gösterirken CHP’li Barış Yarkadaş, DÜZGÜN Partililerin HDP oylarının dayanağıyla kazanılan belediyelerden ihale aldıklarınıöne sürerek bu yaklaşımı eleştirmişti.

TV100 ekranlarına konuk olan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP’li belediyelerde Yeterli Partili isimlerin de misyon aldığına da dikkat çekerek bu isimlerin nasıl denetleneceğini sorgulamıştı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da, HDP’nin katkısıyla alınan belediyelerde ihalelerden kimilerinin ÂLÂ Partili isimlere verildiğini öne süren Barış Yarkadaş’a yanıt vermek için canlı yayına bağlandı.

“CHP İLE İTTİFAK İÇİNDE DEĞİLİZ”

Partisinin CHP ile ittifak içinde olmadığını söyleyen Poyraz, “Altılı masa olarak tanımladığınız masanın bir tane kuruluş emel ve tarifi var. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” tabirlerini kullandı.

Poyraz, Yeni Akit Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın “CHP ile ortak olmadığınız mı söylüyorsunuz şu an?” sorusuna “Evet” cevabını verdi.

“SEÇİM KARARI İLE BİRLİKTE, ALTI PARTİ İTTİFAK OLABİLİR”

Poyraz, “Defalarca tabir ettiğimiz çok net bir şey var. Biraz evvel de ittifakın tarifini verdim. Seçim kararı alındıktan sonra, altılı masadaki altı parti seçimden sonra, seçim kararı ile birlikte, altı parti ittifak olabilir. İçlerinde birkaç adedinde ittifak olabilir seçim kararı verildiğinde” formunda konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*