AK Parti’den ‘polise darp’ açıklaması: Vazifeden el çektirildi

AK Parti Tomarza İlçe Gençlik Kolları Lideri Hakan Korkmaz’ın polis memurunu darp ederek burnunu kırmasının akabinde tutuklanmasına ait AK Parti Vilayet Başkanlığı, yazılı açıklama yaptı.

‘ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ’

DHA’nın haberine nazaran açıklamada, “Dün akşam saatlerinde Tomarza ilçemizde partimiz gençlik kollarında da vazife alan şahıs yakın tarihte düğünü olması nedeniyle ailesiyle birlikte ilçe emniyet binasına ilgili müsaadelerin müracaatı için uğramış, bu esnada vazifeli polis memurumuzla ortasında asla tasvip etmeyeceğimiz formda tartışma ve arbede yaşanmıştır. İlgili şahıs çıkarıldığı mahkeme sonucu tutuklanmıştır. Olayın tarafımızca öğrenilmesiyle birlikte ilgili şahıs hakkında Genel Merkez Gençlik Kollarımızdan gelen üst yazıyla acilen vazifesinden el çektirilme kararı verilmiştir. Ayrıyeten olayın çabucak ardından yaralanan polis memurumuz Kent Hastanesi’nde Vilayet Başkanlığı ve Gençlik Kolları teşkilatı olarak ziyaret edilerek durumdan duyduğumuz hüzün lisana getirilmiştir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ayrıca ve değerle belirtmek isteriz ki ülkemizde ve kentimizde misyon alan asker, polis ve tüm güvenlik güçlerimiz bizler için çok değerlidir. AK Parti Kayseri teşkilatı olarak kentimizin güvenliği için çalışan ve ter döken tüm güvenlik güçlerimizin bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da ebediyen yanlarında olacağımızı kamuoyuna hürmetle duyururuz” sözleri kullanıldı.

POLİS MEMURU: ‘SONUNA KADAR ARKANDAYIZ’ DEDİLER

Öte yandan AK Parti Tomarza İlçe Lideri Hakan Korkmaz tarafından darbedilen polis memuru F.Ç, şikayetçi olmaması için baskı yapıldığı savlarına ait, “‘Sonuna kadar arkandayız, ne gerekiyorsa yapacağız’ dendi. Arkadaşlar geldi her mevzuda yardımcı oldular. Aslında ben şikayetçi oldum” dedi.

AA’nın haberine nazaran F.Ç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini darbeden kişinin vazifesini bilmediğini öne sürerek, olayın yaşanmasının akabinde Vali Gökmen Çiçek ile kaymakam ve emniyet müdürünün çabucak hastaneye geldiğini tabir etti. F.Ç, bu durumun kendisini şaşırttığını ve memnun ettiğini söyledi. F.Ç, hastaneye AK Parti Vilayet Lideri Şaban Çopuroğlu’nun da gelerek kendisini ziyaret ettiğini kaydetti.

“Size şikayetçi olunmaması konusunda gerek bir siyasi parti tarafından gerekse devlet kanadı tarafından bir baskı yapıldı mı?” sorusu üzerine F.Ç, şöyle konuştu:

“Kesinlikle hayır. Tam aksine… Dediğim üzere valimiz, vilayet emniyet müdürümüz, kaymakamımız, müdürlerimiz benden daha çok hüzünlü, daha bu türlü gergindiler. Güya bana değil de onlara yapılmış üzere, benden daha çok üzgündüler. Ben de şaşırdım yani orada. Katiyen bu türlü bir şey olmadı. ‘Sonuna kadar arkandayız, ne gerekiyorsa yapacağız’ dendi. Arkadaşlar geldi her mevzuda yardımcı oldular. Aslında ben şikayetçi oldum. Artık hukuka kalmış. Yani hakimin, mahkemenin takdiri.” (HABER MERKEZİ)

DHA-Genel – Türkiye-Kayseri – Olcay DÜZGÜN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*